Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 05:31

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry Seborh

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy mogą być bardzo skuteczne w niwelowaniu nawet bardzo uciążliwych objawów. Przede wszystkim trzeba jednak wiedzieć, jakie objawy daje to schorzenie oraz z jakimi chorobami dermatologicznymi można je pomylić. Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, żeby spełniały swoje wymagania, muszą jednak mieć określony skład oraz odpowiednią konsystencję. Zatem czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy.
  • 15.10.2024 16:10
  • Autor: Farmacia Verde
Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry Seborh

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – charakterystyka

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest przewlekłą dermatozą, ciężką do leczenia, ma bowiem okresy nawrotów i remisji. Do dziś dnia nie wiadomo na sto procent, co jest dokładną przyczyną występowania choroby. Na razie obwinia się nadprodukcję gruczołów łojowych, 

Trzeba podkreślić, że leczenie nie jest proste, ze względu na nieujednoliconą farmakologię. Choroba jest przewlekła, nie da się z niej całkowicie wyleczyć. Ma swoje okresy remisji, ale też nawrotów. Medycyna nie zna konkretnej przyczyny rozwijania się ŁZS. Obwinia się nadprodukcję gruczołów łojowych. Pot wpływa na nadmierny rozrost normalnie bytujących na naszym ciele drożdżaków malassezia furfur. Żeby się rozrastać, potrzebują one dużej ilości łoju, wtedy wytwarzają lipazę, przez co zaognia się stan zapalny i zaczynają powstawać objawy.

Objawy ŁZS głowy to:

  • żółte lub brązowe, tłuste, łuskowate płaty skóry, 
  • czasami nawet strupy, tworzące swoistego rodzaju „skorupę”,
  • specyficzny wysięk,
  • nagminne przetłuszczanie się skóry głowy i włosów,
  • silny świąd, pieczenie, a nawet ból,
  • łuszczenie się naskórka,
  • zaczerwienienie, powodujące wyraźne plamy,
  • przerzedzenie włosów, prowadzące do łysienia.

Należy podkreślić, że te symptomy mogą rozsiewać się również na inne górne części ciała, gdzie jest dużo gruczołów łojowych. Ważny jest zatem szybki kontakt z dermatologiem, który obejrzy zmiany. Jako jedyna kompetentna osoba jest w stanie postawić diagnozę i rozpocząć dostosowane leczenie. Lekarz może przepisać leki doustne, miejscowe, ewentualnie inne produkty wydawane bez recepty, jeśli uzna je za odpowiednie. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek i zaleceń lekarza oraz mieć z nim regularny kontakt, bo to pomoże szybko uporać się z przykrymi, dokuczliwymi objawami. Jest to ważne, tym bardziej, że ŁZS jest często mylone z atopowym zapalenie skóry (w skrócie AZS).

Dermokosmetyki Seborh
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Wciąż niewiele się mówi się na temat łojotokowego zapalenia skóry, choć jest to powszechna i jedna z częściej występujących chorób dermatologicznych. Objawy mogą występować w każdym wieku i utrzymywać się przewlekle, co znacznie obniża jakość życia. Symptomy utrudniają codzienne funkcjonowanie, ponadto wpływają negatywnie na samopoczucie. Na szczęście istnieją wysokiej jakości dermokosmetyki, które potrafią znacznie poprawić kondycję chorego naskórka, a ich pozytywne działanie jest oparte na badaniach mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – zastosuj Seborh

Wypróbuj profesjonalne dermokosmetyki na ŁZS głowy SEBORH z bogatym składem, dzięki czemu szybko pożegnasz objawy choroby.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – zawiera np.: siarczek selenu, betainę, pirokton olaminy czy biolin. Preparat bez problemu oczyszcza skórę głowy, przywracając jej komfort. Szybko zabija grzyby i bakterie, ale też normalizuje pracę gruczołów łojowych. Ten łagodny szampon nadaje się do codziennego stosowania.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej: siarkę, olej z czarnuszki, NMF czy cenny pirokton olaminy. Produkt zmiękcza zrogowaciały naskórek, nawilża, łagodzi swędzenie. Emulsja reguluje  również przetłuszczanie się włosów. 

  • Płyn Seborh – jest bogaty w kwas jabłkowy, ekstrakt z arniki, kwas glikolowy, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej. Mgiełka złuszcza, redukuje zalegającą na skórze łuskę i łupież, ale też otwiera zatkane pory i mieszki włosowe. Dogłębnie nawilża, ponadto przywraca równowagę hydrolipidową skóry. Co ważne ma dodatkowo składniki stymulujące porost włosów.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Efektywna pielęgnacja przy łojotoku – na co trzeba zwrócić uwagę?

Konieczna jest diagnoza u dermatologa oraz leczenie, nie powinno się przerywać terapii bez zgody specjalisty. Należy przestrzegać wszystkich jego zaleceń. Lekarz może przepisać leki doustne, miejscowe lub inne preparaty bez recepty. Nie wolno zapominać o stosowaniu dermokosmetyków z przeznaczeniem do walki z ŁZS głowy. Ważne jest, by te produkty zawierały naturalne składniki aktywne. W ten sposób będzie się regulować praca gruczołów łojowych. Takich dermokosmetyków można używać również w okresie remisji. 

Sprawdź również: Sklep z dermokosmetykami Verdelove

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, która wymaga regularnych wizyt u dermatologa. Nie bez znaczenia są wysokiej jakości dermokosmetyki bazujące na kwasach oraz innych cennych składnikach, które regulują pracę gruczołów oraz wzmacniają skórę.

Materiał partnera